ASTM B111 C61400 conductă de cupru, ca un material ridicat de cupru - performanță -, demonstrează un potențial larg de aplicare într -o varietate de câmpuri, datorită rezistenței sale excelente de coroziune, a rezistenței ridicate și a unei procesabilitate bună.
Proprietăți cuprinzătoare ale ASTM B111 C61400 Tub de cupru
Proprietățile cuprinzătoare ale aliajului de cupru C61400, care cuprinde proprietățile mecanice, fizice și chimice, oferă perspective largi de aplicare în numeroase domenii.
1. ** Proprietăți mecanice **:C61400 aliaj de cupru are o rezistență ridicată și o duritate bună, capabilă să reziste la sarcini și impacturi semnificative. Rezistența sa la tracțiune mai mare sau egală cu 550 MPa, o rezistență la randament mai mare sau egală cu 275 MPa, iar alungirea mai mare sau egală cu 30% asigură performanțe excelente în medii de stres ridicate -. Mai mult, aliajul prezintă o reducere excelentă a frecării și rezistența la uzură, ceea ce o face potrivită pentru fabricarea uzurii - piese rezistente și componente mari -.
2. Proprietăți fizice:C61400 aliaj de cupru prezintă o conductivitate termică și electrică excelentă, ceea ce îl face adecvat pentru aplicații care necesită o disipare excelentă a căldurii, cum ar fi chiuvete de căldură și aplicații electrice, cum ar fi conectorii conductori. În timp ce conductivitatea sa este puțin mai mică decât cea a cuprului pur, totuși atinge aproximativ 60% din standardul internațional de cupru (IACS), ceea ce îl face competitiv în inginerie electrică.
3. Proprietăți chimice:C61400 aliaj de cupru prezintă o rezistență excelentă la o varietate de medii corozive, în special în mediile marine și umede, unde adăugarea de aluminiu inhibă eficient oxidarea și coroziunea. Aliajul prezintă o rezistență ridicată la coroziune în aer, apă dulce, apă de mare și anumiți acizi, ceea ce o face o alegere populară pentru coroziune - materiale rezistente.




Perspectivele de cerere ale aliajului de cupru C61400
Datorită proprietăților sale excelente, aliajul de cupru C61400 are perspective largi de aplicare în câmpurile marine, chimice, mecanice și electrice.
1. Inginerie marină:Datorită rezistenței sale excelente la coroziunea apei de mare, aliajul de cupru C61400 este adesea utilizat la fabricarea componentelor cheie în echipamentele marine, cum ar fi rulmenții, bucșele și angrenajele. Aceste componente sunt supuse coroziunii lungi - coroziunea apei de mare în mediile marine, dar rezistența ridicată la coroziune a aliajului de cupru C61400 le permite să mențină performanțe excelente, reducând frecvența de întreținere și înlocuire.
2. Echipament chimic:În containere chimice, supape și sisteme de conducte, aliaj de cupru C61400, datorită rezistenței sale excelente de uzură și eroziune, asigură o funcționare lungă -, funcționarea stabilă a echipamentelor în medii dure. Rezistența la coroziune a acestui aliaj față de o gamă largă de medii chimice asigură fiabilitatea și siguranța echipamentelor chimice.
3. Mașini:În industria utilajelor, aliajul de cupru C61400 este utilizat pentru a fabrica rezistență ridicată -, purtați - piese rezistente și componente ridicate -, cum ar fi corpuri de pompă și rotitoare. Aceste componente rezistă la sarcini și frecare semnificative în timpul funcționării, iar rezistența la rezistența ridicată și la uzură a aliajului de cupru C61400 le permit să mențină performanțe excelente, prelungind durata de serviciu a echipamentului.
4. Inginerie electrică:Aliaj de cupru C61400 este potrivit pentru conectori conductori și materiale de contact. Conductivitatea sa ridicată și rezistența excelentă la uzură asigură o conducere stabilă curentă și o durată de viață lungă pentru echipament. În inginerie electrică, conducerea curentă stabilă este crucială pentru funcționarea corectă a echipamentelor, iar proprietățile excelente ale aliajului de cupru C61400 îl fac o alegere ideală pentru materialele de conectare electrică.
Gnee poate furniza materiale de cupru C61400 în următoarele formulare:
Bara de cupru C61400
| Articol | Bara de aramă, Bara rotundă din alamă, tija de aramă, etc. |
| Standard | GB/T 4423-2007, JIS H3250-2006, EN12163-98, JIS H3250, ASTM B150M-03, ASTM B98M-03, ASTM B151M-05, etc. |
| Material | C21000,C22000,C23000,C24000,C26000,C27000, C27400,C28000,C2100,C2200,C2300,C2400,C2600, C2680, C2729, C2800, C4641, CZ101, CZ102, CZ103, CZ106, CZ107, CZ109, CUZN5, CUZN10, CUZN15, CUZN20, CUZN30, CUZN35, CUZN40, H96, H90, H85, H70, H68, H65, H62, H59, CC3300, C33200, C37000, C44300, C44400, C44500,C31600,C36000,C60800,C63020,C65500, C68700,C70400,C70620,C71000,C71500,C71520, C71640,C72200,C61400,C62300,C63000,C64200, C65100,C66100, |
| Formă | Rotund, plat, pătrat, hexagonal, dreptunghiular, etc. |
| Diametru | 1mm-800mm, etc. |
| Lungime | 1m, 2m, 5,8m, 6m, etc. |
| MOQ | 500 kg |
| Termenul prețului | CFR, CIF, FOB, EXW, etc. |
| Termen de plată | L/C, T/T, D/P, etc. |
| Export la | Spania, SUA, Ucraina, Polonia, Germania, Bahrain, Iran, India, Indonezia, Mexic, Oman, Dubai, Thailanda, Filipine, Columbia, Austria, Malaezia, Singapore, Pakistan, Kuweit, Coreea de Sud, Libia, etc. |
C61400 conductă de cupru
| Articol | Conductă de cupru, tub de cupru, conductă de alamă, tub de alamă, conductă de bronz, tub de bronz |
| Tip | Țeavă de cupru dreaptă, conducta de cupru din bobină de clătite, conducta de cupru capilară |
| Standard | GB/T1527-2006, JIS H3300-2006, ASTM B75M, ASTMB42, ASTM B111, ASTMB395, ASTM B359, ASTM B188, ASTM B698, ASTM B640, etc. |
| Material | C10100, C10200, C10300, C10400, C10500, C10700, C10800, C10910, C10920, C10930, C11000, C11300, C11400, C11500, C11600, C12000, C12200, C12300, C12500, C14200, C14420, C14500, C14510, C14520, C14530, C17200, C19200, C21000, C23000, C26000, C27000, C27400, C28000, C33000, C33200, C37000, C44300, C44400, C44500, C60800, C63020, C65500, C68700, C70400, C70620, C71000, C71500, C71520, C71640, C72200, etc. |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular, oval, jumătate - rotund |
| Diametru exterior | 2-914mm |
| Grosimea peretelui | 0,2-120mm |
| Lungime | 1m, 2m, 3m, 6m sau după cum este necesar |
| Duritate | 1/16 greu, 1/8 greu, 3/8 greu, 1/4 greu, 1/2hard, complet greu, moale,. |
| Suprafaţă | moară, lustruită, strălucitoare, ulei, linie de păr, perie, oglindă, nisip sau după cum este necesar |
| Termenul prețului | Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
| Termen de plată | TT, D/P, L/C, Western Union, etc. |
| Export la | Singapore, Indonezia, Ucraina, Coreea, Thailanda, Viet Nam, Arabia Saudită, Brazilia, Spania, Canada, SUA, Egipt, Iran, India, Kuweit, Dubai, Oman, Kuweit, Peru, Mexic, Irak, Rusia, Malaezia, etc. |
Placă de cupru C61400
|
Articol |
Placă de cupru, foaie de cupru, placă de aramă, foaie de alamă, placă de bronz, foaie de bronz |
|
Standard |
JIS H3250-2006, ASTM B152M, GB/T2040-2008, ASTM B36, ASTM B194, ASTM B888, ASTM B19, |
|
Material |
C21000,C22000,C22600,C23000,C24000,C26000,C26130,C26800,C27000,C27200,C27400, |
|
Grosime |
0,1-120mm |
|
Lăţime |
2-2500mm |
|
Lungime |
1m, 2m, 3m, 6m sau după cum este necesar |
|
Suprafaţă |
moară, lustruită, luminoasă, oglindă, linie de păr, perie, verificare, antică, explozie de nisip, etc. |
|
Termenul de preț |
Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
|
Plată |
TT, L/C, D/P, Western Union, etc. |
|
Export la |
Irlanda, Singapore, Indonezia, Ucraina, Arabia Saudită, Spania, Canada, SUA, Brazilia, Thailanda, Viet Nam, |
|
Pachet |
Pachet de export standard, costum pentru tot felul de transport sau după cum este necesar. |
|
Container |
20ft GP: 5898mm (lungime) x2352mm (lățime) x2393mm (mare) |
|
Aplicație |
Placa de aramă are o rezistență ridicată la coroziune și are o plasticitate bună, în aer ușor la rece și fierbinte |
C61400 Sârmă de cupru
| Numele produsului | Cupru/alamă/sârmă din aliaj de bronz |
| Material | C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,C10920,C10930, |
| C11000,C11300,C11400,C11500,C11600,C12000,C12200,C12300,C12500,C14200, | |
| C14420,C14500,C14510,C14520,C14530,C17200,C19200,C21000,C23000,C26000, | |
| C27000,C27400,C28000,C33000,C33200,C37000,C44300,C44400,C44500,C60800, | |
| C63000,C65500,C68700,C70400,C70600,C70620,C71000,C71500,C71520,C71640, C72200,C86300,C83600,C95400,C95500,C95800, | |
| H59,62, H65, H68, H70, H80, H85, H90, H96, T1, T2, T3, TU1, TU0, TU2, TP1, TP2, TAG0.1, etc. | |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular, oval, jumătate - rotund |
| Diametru | 8-2000mm sau personalizat |
| Grosime | 0,3-2mm 3-200mm fără plumb |
| Lungime | 1-6 metri sau personalizat |
| Duritate | 1/4 Hard, 1/2Hard, complet greu, moale, etc. |
| Suprafaţă | moară, lustruit, film - acoperit, etc. |
| Termenul de preț | Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
| Termen de plată | TT, L/C, etc. |
| Pachet | Pachet de export standard sau după cum este necesar. |
| Aplicație | Barele de aramă sunt pe scară largă USDe în aer liber, frigidere, eclectrice datorită coroziunii sale extrem de - rezistente. |
De ce să ne alegem

Furnizor profesional de conducte de cupru
Compania are un grup de linii de producție de prelucrare a cuprului în China, inclusiv:
Linia de producție a tubului de cupru de cupru de precizie germană (producție anuală de 30.000 tone)
Linia de rulare a foliei de cupru tehnologice japoneze (cea mai subțire până la 6μm)
Linie de extrudare continuă automată a barei de cupru automate
Foaie inteligentă de cupru și unitate de moară de finisare a benzii
Controlul digitalizat și gestionarea întregului proces de producție este realizat prin sistemul MES, iar precizia dimensională a produselor poate atinge ± 0,01mm.
Contactați -ne astăzi pentru o ofertă:sales@gneesteel.com
Ambalaje și transport
Gnee oferă ambalaje profesionale pentru conductele de cupru exportate. În primul rând, aplicăm anti - ulei de rugină și film de plastic pentru a preveni oxidarea. Apoi, ne cuream în siguranță cu curele de oțel și adăugăm protectori de colț. În cele din urmă, plasăm conductele pe paleți din lemn și le consolidăm cu cutii de fier sau din lemn, asigurându -ne că sunt umiditate - dovadă și impact - rezistent în timpul transportului oceanic, facilitând în același timp încărcarea și descărcarea ușoară. Toate ambalajele îndeplinesc standardele de export.





Vizitele clienților










Gnee a participat la expoziție





