Compoziții
| Din 86019 CUNI10FE1.6MN 2.1972 |
Eemua 234 UNS 7060X |
BS 2871 CN 102 |
ASTM B466 C70600 |
JIS H 3300 C7060 |
MIL - T-16420K C70600 |
|
| NI% | 9.0-11.0 | 10.0-11.0 | 10.0-11.0 | 9.0-11.0 | 9.0-11.0 | 9.0-11.0 |
| Fe% | 1.5-1.8 | 1.5-2.0 | 1.0-2.0 | 1.0-1.8 | 1.0-1.8 | 1.0-1.8 |
| MN% | 0.5-1.0 | 0.5-1.0 | 0.5-1.0 | Max.1.0 | 0.2-1.0 | Max1.0 |
| C% | Max.0.05 | Max.0.05 | Max.0.05 | Max.0.05 | Max. 0,05 | |
| PB% | Max.0.03 | Max.0.01 | Max.0.01 | Max.0.02 | Max. 0,05 | Max.0.02 |
| S% | Max.0.015 | Max.0.02 | Max. 0,05 | Max.0.02 | Max.0.02 | |
| P% | Max.0.02 | Max.0.02 | Max.0.02 | Max.0.02 | ||
| Zn% | Max.0.15 | Max.0.20 | Max.0.50 | Max.0.50 | Max.0.05 | |
| ZR% | Max.0.03 | |||||
| Alţii | Max.0.30 | Max.0.30 | Max.0.30 | |||
| CU% | Echilibru | Echilibru | Echilibru | Echilibru | Cu+ni +Fe+Mn Min.99.5 |
Min.86.5 |
| Desemnarea materialelor | Simbolul material corespunzător | ||||
| GB/T8890 | ASTM B111 | BS2871 | JIS H3300 | DIN 1785 | |
| Cupru - nichel | BFE10-1-1 | C70600 PIPE | CN102 | C7060 | CUNI10FE1MN |
| BFE30-1-1 | C71500 conductă | CN107 | C7150 | CUNI30MN1FE | |
| (BFE30-2-2) | C71640 | CN108 | C7164 | CUNI30FE2MN2 | |
| (BFE5-1.5-0.5) | C70400 | – | – | – | |
| B7 | – | – | – | – | |
| Alamă aluminiu | HAL77-2 | C68700 Tub | CZ110 | C6870 | CUZN20Al2 |
| Amiralitate Brass | HSN70-1 | C44300 Tub | CZ111 | C4430 | CUZN28SN1 |
| Alama de Boric | HSN70-18 | – | – | – | – |
| HSN70-1 AB | – | – | – | – | |
| Alamă arsenică | H68A | – | CZ126 | – | – |
| Tuburi de alamă | H65/H63 | C28000/C27200 | CZ108 | C2800/C2700 | CUZN36/CUZN37 |
Aplicații
Cuprul - Aliajele de nichel sunt utilizate pe scară largă pentru aplicații marine, datorită rezistenței lor excelente la coroziunea apei de mare, a unei bune fabrici și a eficacității acestora în scăderea nivelurilor de macrofouling. De asemenea, sunt utilizate în aplicații marine non - datorită durabilității, aspectului și proprietăților antimicrobiene.
| Construcții navale și reparații | Cuprul - Nichel poate fi utilizat pentru răcirea apei de mare, sisteme sanitare, de combatere a incendiilor, gaze inerte, sisteme hidraulice/pneumatice/răcitoare, bobine de încălzire a rezervorului de marfă și linii de alimentare. Este ilustrat de o schemă interactivă a sistemelor de nave. |
| Platforme de petrol și gaze în larg și procesare | Copper - Sistemele de conducte din aliaj de nichel sunt utilizate pe platforme offshore, petrol și gaze, vase de producție, depozitare și descărcare (FPSO). |
| Proiectarea sistemului de apă de mare | Gestionarea coroziunii cu întreținerea minimă și un grad ridicat de fiabilitate sunt preocupări majore în proiectarea sistemului de apă de mare, folosind tuburi de aliaj de nichel de cupru. |
| Componente ale sistemului de apă de mare | Copper - Materiale de aliaj de nichel din tuburi de condensator și schimbător de căldură, foile de tuburi și accesorii sunt componente esențiale ale proiectării sistemului de apă de apă de calitate ridicată -. |




Produse de cupru pe care Gnee le poate oferi
| Numele produsului | Conductă de cupru |
| Standard | Astm, Jis, Din, GB, Aisi, Din, En |
| Material | T1, T2, T3, C21000, C22000, C22600, C23000, C24000, C26000, C26130, C26800, C27000, C27200, C46500, C51000, C52100, C53400, C61300, C61400, C63000, C63800, C65100, C65500, H63, H65, H68, H70, H80, H85, H90, H96. |
| Puritate | 99.9% |
| Tehnică | Reclamată, laminată fierbinte, frig rulată și altele. |
| Forma laterală | Rotund, pătrat, dreptunghiular, ect |
| Diametrul exterior | 6.35-406mm sau personalizabil |
| Grosime | 0,5-80mm sau personalizabil |
| Lungime | 1-12m sau personalizabil |
| Tratament de suprafață | Acoperire, oxidare, acoperire, lustruire etc. |
| Tip | Perfect, sudat |
| Origine | China |
| Timpul de livrare | 7-15 zile, în funcție de situație și cantitate |
| Condiții de preț | Exw, fob, CIF, CRF, CNF sau alții |
| Port de încărcare | Orice port din China |
| Termen de plată | TT, LC, Cash, PayPal, DP, DA, Western Union sau altele. |
| Aplicație | 1. Industria construcțiilor2. Producție mecanică, extracție de energie3. Industria aparatelor la domiciliu, industria refrigerare, industria transporturilor, decorarea casei și baia4. Tehnologie de comunicare, infrastructură, rețea de conducte municipale etc. |
| Ambalaj | Pachet, geantă din PVC, curea de nylon, cravată, pachet standard pentru export de mare sau după cum se solicită |
| Servicii de procesare | Îndoire, sudare, decoilare, perforare, tăiere și altele |
| Toleranţă | ±1% |
|
Standard |
ASTMB152, B187, B133, B301, B196, B441, B465, JISH3250-2006, |
|
Material |
C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,C10920, |
|
Diametru |
3mm ~ 800mm |
|
Lungime |
1,0m 5,8 m, 6m sau după cum este necesar |
|
Export la |
Singapore, India, Polonia, Indonezia, Ucraina, Spania, Coreea, Thailanda, Canada, SUA, |
|
Dimensiunea containerului |
20ft GP: 5898mm (lungime) x2352mm (lățime) x2393mm (mare) |
|
Termenul prețului |
Ex - lucrare, fob, cfr, cif, etc. |
|
Aplicație |
Copper Bar este utilizat pe scară largă în construirea de bărci, industria de război, industria auto și comunicarea |
|
Pachet |
Pachet standard pentru export de mare, costum pentru tot felul de transport sau după cum este necesar. |
|
Contact |
Dacă aveți vreo întrebare, vă rugăm să nu ezitați să mă contactați. |
|
Numele produsului |
Banda de cupru / bandă de cupru / foi de cupru bobină |
|
Formă |
Fâșie, bandă, bandă, bobină, roll |
|
Standard |
ASTM, ISO, JIS, Din, GB, EN |
|
Grad |
ASTM: C10100, C10200, C10300, C10400, C10500, C10700, C10800, C10910, C10920, |
|
MOQ |
300 kg |
|
Temperament |
1/4 Hard, 1/2Hard, complet greu, moale, etc. |
|
Suprafaţă |
Finisaj de moară, lustruit, anodizat, periat, explozie de nisip, acoperire cu pulbere, etc. |
|
Condiții de plată |
T/T, L/C, Western Union, PayPal |
|
Condiții de preț |
CIF, CFR, FOB, CIF, EXW, CNF |
|
Lăţime |
0,1-1500mm sau personalizat |
|
Grosime |
0,1-50mm sau personalizat |
|
Pachet |
Pachet standard pentru export de mare sau după cum este necesar. |
|
Timpul de livrare |
Aproximativ 7 ~ 10 zile lucrătoare după ce a primit depozitul |
|
Aplicație |
1) Utilizarea în continuare. |
|
Numele produsului |
Sârmă de cupru |
|
Tip |
Izolat |
|
Termen de plată |
TT/asigurare comercială/card de credit |
|
Timpul de livrare |
7-30 de zile (depinde de cantitate) |
|
Termeni de expediere |
FOB CIF DDP EXW |
|
Clasa termică |
130/155/180/200/220 C |
|
Diametru |
0,04mm-6.0mm |
|
Tip emailat |
Poliester/poliuretan/poliesterimidă/poliamidă - imide |
|
Aplicație |
Difuzor de ventilator transformator motor |
|
Conținut dirijor |
99% |
Piese prelucrate de cupru CNC
|
Numele produsului |
Sârmă de cupru |
|
Tip |
Izolat |
|
Termen de plată |
TT/asigurare comercială/card de credit |
|
Timpul de livrare |
7-30 de zile (depinde de cantitate) |
|
Termeni de expediere |
FOB CIF DDP EXW |
|
Clasa termică |
130/155/180/200/220 C |
|
Diametru |
0,04mm-6.0mm |
|
Tip emailat |
Poliester/poliuretan/poliesterimidă/poliamidă - imide |
|
Aplicație |
Difuzor de ventilator transformator motor |
|
Conținut dirijor |
99% |

Despre noi
Fondată în 2008, suntem specializați în exportul de produse de cupru premium. Fabricarea noastră folosește linii de turnare continuă și mașini de desen de precizie. Controlul riguros al calității, inclusiv testarea curentă și analiza spectrometrului, garantează performanța superioară a tuburilor noastre de cupru și a bobinelor pentru aplicații globale.
Dacă aveți nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați imediat!
Adresa de e-mail:sales@gneemetal.com
Contoare pătrate construite
Angajați ai întreprinderii
Partener cooperant
Experiență de ani




