C68700 aliaj de cupru tub fără sudură, cunoscut și sub denumirea de tub de aluminiu, este o performanță ridicată -, non - material de tub feros realizat în principal din cupru, zinc și aluminiu. Oferă o rezistență excelentă la coroziune, în special în mediile apei de mare și marine, și este utilizat în mod obișnuit în schimbătoarele de căldură, condensatoarele și sistemele de răcire a centralelor electrice. Proiectarea perfectă asigură scurgerea - funcționare liberă sub presiune și tensiune termică. Conductivitatea sa termică ridicată, rezistența mecanică bună și rezistența la biofouling o fac ideală pentru a solicita aplicații industriale și marine.
Caracteristici cheie ale C68700 Aluminiu alamă Tubul fără sudură
| Caracteristică | Descriere |
|---|---|
| Tip | Tubul din aliaj de cupru Seamless (SMLS) |
| Standard | ASME SB111 / ASTM B111 |
| Rezistență la coroziune | Excelent în apa de mare, apă salată |
| Conductivitate termică | ~ 121 w/m · k |
| Rezistență mecanică | TENSILE ≥ 345 MPa, randament ≥ 125 MPa (anexat) |
| De lucru | Bun pentru extindere, îndoire, sudare |
| Rezistență la biofouling | Ridicat din cauza conținutului de aluminiu |
Compoziție chimică (UNS C68700)
Element | Procent (%) |
|---|---|
Cupru (CU) | 76.0 - 79.0 |
Zinc (Zn) | Echilibru |
Aluminiu (Al) | 1,8 - 2,5 |
Fier (Fe) | 0,02 - 0,06 |
Mangan (MN) | 0,2 - 0,6 |
Arsenic (AS) | Urmă (pentru rezistența la coroziune) |
ASME SB111 C68700 Proprietăți mecanice
| Cupru sau aliaj de cupru UNS nu. | Desemnarea temperamentului | Rezistență la tracțiune | Durata forță | Elongaţie în 2 in., | |
| Cod | Fost | Min KSI (min MPA) | Min KSI (min MPA) | min % | |
| C68700 | O61 | anexat | 50(345) | 18(125) | --- |




ASME SB111 C68700 Equivelant
| STANDARD | UNS | Werkstoff nr. |
| Alamă aluminiu | C68700 | 2.0460 / 1785 |
Aplicarea tubului fără sudură din aluminiu
Evaporator tub
Schimbător de căldură tubul
Plăci cu tub condensator
Tuburi de distilator
Căptușeala pompei cu puț de ulei
Ferule
Tuburi Bourdon
Tuburi de condensator
Plantă de desalinizare
Produse de cupru pe care Gnee le poate oferi
| Numele produsului | Conductă de cupru |
| Standard | Astm, Jis, Din, GB, Aisi, Din, En |
| Material | T1, T2, T3, C21000, C22000, C22600, C23000, C24000, C26000, C26130, C26800, C27000, C27200, C46500, C51000, C52100, C53400, C61300, C61400, C63000, C63800, C65100, C65500, H63, H65, H68, H70, H80, H85, H90, H96. |
| Puritate | 99.9% |
| Tehnică | Reclamată, laminată la cald, la frig rulată și altele. |
| Forma laterală | Rotund, pătrat, dreptunghiular, ect |
| Diametrul exterior | 6.35-406mm sau personalizabil |
| Grosime | 0,5-80mm sau personalizabil |
| Lungime | 1-12m sau personalizabil |
| Tratament de suprafață | Acoperire, oxidare, acoperire, lustruire etc. |
| Tip | Fără sudură, sudată |
| Origine | China |
| Timpul de livrare | 7-15 zile, în funcție de situație și cantitate |
| Condiții de preț | Exw, fob, CIF, CRF, CNF sau alții |
| Port de încărcare | Orice port din China |
| Termen de plată | TT, LC, Cash, PayPal, DP, DA, Western Union sau altele. |
| Aplicație | 1. Industria construcțiilor2. Producție mecanică, extracție de energie3. Industria aparatelor la domiciliu, industria refrigerare, industria transporturilor, decorarea casei și baia4. Tehnologie de comunicare, infrastructură, rețea de conducte municipale etc. |
| Ambalaj | Pachet, geantă din PVC, curea de nylon, cravată, pachet standard de export de mare |
| Servicii de procesare | Îndoire, sudare, decoilare, perforare, tăiere și altele |
| Toleranţă | ± 1% |
Standard | ASTMB152, B187, B133, B301, B196, B441, B465, JISH3250-2006, |
Material | C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,C10920, |
Diametru | 3mm ~ 800mm |
Lungime | 1,0m 5,8 m, 6m sau după cum este necesar |
Export la | Singapore, India, Polonia, Indonezia, Ucraina, Spania, Coreea, Thailanda, Canada, SUA, |
Dimensiunea containerului | 20ft GP: 5898mm (lungime) x2352mm (lățime) x2393mm (mare) |
Termenul prețului | Ex - lucru, fob, cfr, cif, etc. |
Aplicație | Copper Bar este utilizat pe scară largă în construirea de bărci, industria de război, industria auto și comunicarea |
Pachet | Pachet standard de export de mare, costum pentru tot felul de transport sau după cum este necesar. |
Contact | Dacă aveți vreo întrebare, vă rugăm să nu ezitați să mă contactați. |
Numele produsului | Banda de cupru / bandă de cupru / foi de cupru bobină |
Formă | Fâșie, bandă, bandă, bobină, roll |
Standard | ASTM, ISO, JIS, Din, GB, EN |
Grad | ASTM: C10100, C10200, C10300, C10400, C10500, C10700, C10800, C10910, C10920, |
MOQ | 300 kg |
Temperament | 1/4 Hard, 1/2Hard, complet greu, moale, etc. |
Suprafaţă | Finisaj de moară, lustruit, anodizat, periat, explozie de nisip, acoperire cu pulbere, etc. |
Condiții de plată | T/T, L/C, Western Union, PayPal |
Condiții de preț | CIF, CFR, FOB, CIF, EXW, CNF |
Lăţime | 0,1-1500mm sau personalizat |
Grosime | 0,1-50mm sau personalizat |
Pachet | Pachet standard pentru export de mare sau după cum este necesar. |
Timpul de livrare | La aproximativ 7 ~ 10 zile lucrătoare după ce a primit depozitul |
Aplicație | 1) Utilitatea de a face în continuare. |
Numele produsului | Sârmă de cupru |
Tip | Izolat |
Termen de plată | TT/asigurare comercială/card de credit |
Timpul de livrare | 7-30 de zile (depinde de cantitate) |
Termeni de expediere | FOB CIF DDP exw |
Clasa termică | 130/155/180/200/220 C |
Diametru | 0.04mm-6.0mm |
Tip emailat | Poliester/poliuretan/poliesterimidă/poliamidă - imide |
Aplicație | Difuzor de ventilator al transformatorului de motor |
Conținut dirijor | 99% |
Piese prelucrate din cupru CNC
Numele produsului | Sârmă de cupru |
Tip | Izolat |
Termen de plată | TT/asigurare comercială/card de credit |
Timpul de livrare | 7-30 de zile (depinde de cantitate) |
Termeni de expediere | FOB CIF DDP exw |
Clasa termică | 130/155/180/200/220 C |
Diametru | 0.04mm-6.0mm |
Tip emailat | Poliester/poliuretan/poliesterimidă/poliamidă - imide |
Aplicație | Difuzor de ventilator transformator motor |
Conținut dirijor | 99% |

Despre noi
Fondată în 2008, suntem specializați în exportul de produse de cupru premium. Fabricarea noastră folosește linii de turnare continuă și mașini de desen de precizie. Controlul riguros al calității, inclusiv testarea curentă și analiza spectrometrului, garantează performanța superioară a tuburilor noastre de cupru și a bobinelor pentru aplicații globale.
Dacă aveți nevoie de ajutor, vă rugăm să ne contactați imediat!
Adresa de e-mail:sales@gneemetal.com
Contoare pătrate construite
Angajați ai întreprinderii
Partener cooperant
Experiență de ani




