C61400 Aliaj, cunoscut și sub denumirea de aluminiu - bronz de siliciu, este un aliaj de aramă renumit pentru uzura sa și rezistența la coroziune remarcabilă. Acest articol va introduce compoziția, proprietățile și aplicațiile diverse ale aliajului C61400.
Compoziția aliajului C61400
Aliajul C61400 este compus în principal din cupru (Cu), aluminiu (AL) și siliciu (SI), conținând în mod obișnuit cantități mai mici de fier (Fe), mangan (MN), nichel (Ni) și zinc (Zn). Compoziția sa chimică tipică este următoarea:
Cupru (CU): Balance
Aluminiu (al): 6,0% - 7.5%
Silicon (si): 1,5% - 3.5%
Fier (Fe): maxim 0,80%
Mangan (MN): maxim 1,50%
Nichel (NI): maxim 0,50%
Zinc (Zn): maxim 0,50%
Tin (SN): maxim 0,20%
Plumb (PB): maxim 0,20%
Fosfor (P): maxim 0,10%
Sulf (s): maxim 0,05%
Proprietățile aliajului C61400
Rezistența la uzură: aliajul C61400 prezintă o rezistență excelentă la uzură, ceea ce face ca să fie adecvat pentru aplicații în fricțiune ridicată - și medii de uzură ridicate -. Acest lucru îl face o alegere ideală pentru fabricarea componentelor, cum ar fi rulmenții, angrenajele și rulmenții simpli.
Rezistența la coroziune: Adăugarea de aluminiu și siliciu oferă aliajului C61400 o rezistență excelentă la coroziune, ceea ce o face rezistentă la apa de mare, mediul chimic și coroziunea atmosferică. Drept urmare, este utilizat pe scară largă în inginerie marină și chimică.
Rezistență ridicată: în comparație cu multe alte aliaje de aramă, aliajul C61400 are o rezistență mai mare, ceea ce îl face util în aplicațiile care necesită materiale de rezistență ridicate -.
Conductivitate termică excelentă: aliajul C61400 are o conductivitate termică bună, ceea ce o face o alegere excelentă pentru aplicații precum echipamentele de schimb de căldură și distribuitoare de căldură.
Machinabilitate: aliajul C61400 este ușor prelucrat și format folosind o varietate de metode de procesare, inclusiv forjare, rulare și turnare.




Aplicații de aliaj C61400
Inginerie marină: Datorită coroziunii și rezistenței la uzură, aliajul C61400 este utilizat în mod obișnuit în componentele navei, platformele offshore și echipamentele de tratare a apei de mare.
Inginerie mecanică: În inginerie mecanică, aliajul C61400 este utilizat în mod obișnuit pentru fabricarea pieselor, cum ar fi rulmenți, angrenaje, scripete și turbine.
Inginerie chimică: aliajul C61400 este utilizat în inginerie chimică pentru fabricarea valvelor, conductelor, pompelor și echipamentelor de procesare chimică pentru a rezista coroziunii și uzurii chimice.
Inginerie electrică: Datorită unei conductibilitate electrică bună, aliajul C61400 este, de asemenea, utilizat pentru fabricarea componentelor electrice, cum ar fi contactorii electrici și prizele aparatului.
Gnee poate furniza materiale de cupru C61400 în următoarele formulare:
Bara de cupru C61400
| Articol | Bara de aramă, Bara rotundă din aramă, tija de aramă, etc. |
| Standard | GB/T 4423-2007, JIS H3250-2006, EN12163-98, JIS H3250, ASTM B150M-03, ASTM B98M-03, ASTM B151M-05, etc. |
| Material | C21000,C22000,C23000,C24000,C26000,C27000, C27400,C28000,C2100,C2200,C2300,C2400,C2600, C2680, C2729, C2800, C4641, CZ101, CZ102, CZ103, CZ106, CZ107, CZ109, CUZN5, CUZN10, CUZN15, CUZN20, CUZN30, CUZN35, CUZN40, H96, H90, H85, H70, H68, H65, H62, H59, CC3300, C33200, C37000, C44300, C44400, C44500,C31600,C36000,C60800,C63020,C65500, C68700,C70400,C70620,C71000,C71500,C71520, C71640,C72200,C61400,C62300,C63000,C64200, C65100,C66100, |
| Formă | Rotund, plat, pătrat, hexagonal, dreptunghiular, etc. |
| Diametru | 1mm-800mm, etc. |
| Lungime | 1m, 2m, 5,8m, 6m, etc. |
| MOQ | 500 kg |
| Termenul de preț | CFR, CIF, FOB, EXW, etc. |
| Termen de plată | L/C, T/T, D/P, etc. |
| Export la | Spania, SUA, Ucraina, Polonia, Germania, Bahrain, Iran, India, Indonezia, Mexic, Oman, Dubai, Thailanda, Filipine, Columbia, Austria, Malaezia, Singapore, Pakistan, Kuweit, Coreea de Sud, Libia, etc. |
C61400 conductă de cupru
| Articol | Conductă de cupru, tub de cupru, conductă de alamă, tub de alamă, conductă de bronz, tub de bronz |
| Tip | Țeavă de cupru dreaptă, conducta de cupru din bobină de clătite, conducta de cupru capilară |
| Standard | GB/T1527-2006, JIS H3300-2006, ASTM B75M, ASTMB42, ASTM B111, ASTMB395, ASTM B359, ASTM B188, ASTM B698, ASTM B640, etc. |
| Material | C10100, C10200, C10300, C10400, C10500, C10700, C10800, C10910, C10920, C10930, C11000, C11300, C11400, C11500, C11600, C12000, C12200, C12300, C12500, C14200, C14420, C14500, C14510, C14520, C14530, C17200, C19200, C21000, C23000, C26000, C27000, C27400, C28000, C33000, C33200, C37000, C44300, C44400, C44500, C60800, C63020, C65500, C68700, C70400, C70620, C71000, C71500, C71520, C71640, C72200, etc. |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular, oval, jumătate - rotund |
| Diametrul exterior | 2-914mm |
| Grosimea peretelui | 0,2-120mm |
| Lungime | 1m, 2m, 3m, 6m sau după cum este necesar |
| Duritate | 1/16 greu, 1/8 greu, 3/8 greu, 1/4 greu, 1/2hard, complet greu, moale,. |
| Suprafaţă | moară, lustruită, strălucitoare, ulei, linie de păr, perie, oglindă, explozie de nisip sau după cum este necesar |
| Termenul de preț | Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
| Termen de plată | TT, D/P, L/C, Western Union, etc. |
| Export la | Singapore, Indonezia, Ucraina, Coreea, Thailanda, Viet Nam, Arabia Saudită, Brazilia, Spania, Canada, SUA, Egipt, Iran, India, Kuweit, Dubai, Oman, Kuweit, Peru, Mexic, Irak, Rusia, Malaezia, etc. |
Placă de cupru C61400
|
Articol |
Placă de cupru, foaie de cupru, placă de aramă, foaie de alamă, placă de bronz, foaie de bronz |
|
Standard |
JIS H3250-2006, ASTM B152M, GB/T2040-2008, ASTM B36, ASTM B194, ASTM B888, ASTM B19, |
|
Material |
C21000,C22000,C22600,C23000,C24000,C26000,C26130,C26800,C27000,C27200,C27400, |
|
Grosime |
0,1-120mm |
|
Lăţime |
2-2500mm |
|
Lungime |
1m, 2m, 3m, 6m sau după cum este necesar |
|
Suprafaţă |
moară, lustruită, luminoasă, oglindă, linie de păr, perie, verificare, antică, explozie de nisip, etc. |
|
Termenul prețului |
Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
|
Plată |
TT, L/C, D/P, Western Union, etc. |
|
Export la |
Irlanda, Singapore, Indonezia, Ucraina, Arabia Saudită, Spania, Canada, SUA, Brazilia, Thailanda, Viet Nam, |
|
Pachet |
Pachet de export standard, costum pentru tot felul de transport sau după cum este necesar. |
|
Container |
20ft GP: 5898mm (lungime) x2352mm (lățime) x2393mm (mare) |
|
Aplicație |
Placa de aramă are o rezistență ridicată la coroziune și are o plasticitate bună, în aer ușor la rece și fierbinte |
C61400 Sârmă de cupru
| Numele produsului | Cupru/alamă/sârmă din aliaj de bronz |
| Material | C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,C10920,C10930, |
| C11000,C11300,C11400,C11500,C11600,C12000,C12200,C12300,C12500,C14200, | |
| C14420,C14500,C14510,C14520,C14530,C17200,C19200,C21000,C23000,C26000, | |
| C27000,C27400,C28000,C33000,C33200,C37000,C44300,C44400,C44500,C60800, | |
| C63000,C65500,C68700,C70400,C70600,C70620,C71000,C71500,C71520,C71640, C72200,C86300,C83600,C95400,C95500,C95800, | |
| H59,62, H65, H68, H70, H80, H85, H90, H96, T1, T2, T3, TU1, TU0, TU2, TP1, TP2, TAG0.1, etc. | |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular, oval, jumătate - rotund |
| Diametru | 8-2000mm sau personalizat |
| Grosime | 0,3-2mm 3-200mm fără plumb |
| Lungime | 1-6 metri sau personalizat |
| Duritate | 1/4 Hard, 1/2Hard, complet greu, moale, etc. |
| Suprafaţă | moară, lustruit, film - acoperit, etc. |
| Termenul prețului | Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
| Termen de plată | TT, L/C, etc. |
| Pachet | Pachet de export standard sau după cum este necesar. |
| Aplicație | Barele de aramă sunt pe scară largă USDe în aer liber, frigidere, eclectrice datorită coroziunii sale extrem de - rezistente. |
De ce să ne alegem

Furnizor profesional de conducte de cupru
Compania are un grup de linii de producție de prelucrare a cuprului în China, inclusiv:
Linia de producție a tubului de cupru de cupru de precizie germană (producție anuală de 30.000 tone)
Linia de rulare a foliei de cupru tehnologice japoneze (cea mai subțire până la 6μm)
Linie de extrudare continuă automată a barei de cupru automate
Foaie inteligentă de cupru și unitate de moară de finisare a benzii
Controlul și gestionarea digitalizată a întregului proces de producție este realizată prin sistemul MES, iar precizia dimensională a produselor poate atinge ± 0,01mm.
Contactați -ne astăzi pentru o ofertă:sales@gneesteel.com
Ambalaje și transport
Gnee oferă ambalaje profesionale pentru conductele de cupru exportate. În primul rând, aplicăm anti - ulei de rugină și film de plastic pentru a preveni oxidarea. Apoi, ne cuream în siguranță cu curele de oțel și adăugăm protectori de colț. În cele din urmă, plasăm conductele pe paleți din lemn și le consolidăm cu cutii de fier sau din lemn, asigurându -se că sunt umezeala - dovadă și impact - rezistentă în timpul transportului oceanic, facilitând în același timp încărcarea și descărcarea ușoară. Toate ambalajele îndeplinesc standardele de export.





Vizitele clienților










Gnee a participat la expoziție





