C60800 Material din bronz din aluminiu PDF
ASTM B111 C60800 Throw - tubul de cupru al pereteluieste un aluminiu - aliaj de bronz cu rezistență excelentă, rezistență la uzură și rezistență la coroziune, ceea ce îl face utilizat pe scară largă în diverse aplicații industriale.
Proprietățile materialului ASTM B111 C60800 Tubul de cupru gol
Compoziție chimică:
- cupru (Cu) + argint (ag): mai mare sau egal cu 93,0%
- aluminiu (Al): 5,0%-6,5%
- fier (Fe): mai mic sau egal cu 0,10%
- plumb (pb): mai mic sau egal cu 0,10%
- arsenic (AS): 0,02%-0,35%
- siliciu (Si): mai mic sau egal cu 0,10%.
- ** Proprietăți fizice **:
- densitate: 8.17 g/cm³.
- Punct de topire: 1050-1065 grad.
Proprietăți mecanice:
Rezistența la tracțiune: mai mare sau egală cu 415 MPa.
Rezistența la randament: mai mare sau egală cu 185 MPa.
Alungire: 55%.
Duritate (Rockwell F): 77.
Rezistență la coroziune:
C60800 Bronzul din aluminiu are o rezistență excelentă la coroziune, în special în aer, apă dulce, apă de mare și anumite medii acide.
Tehnologia de prelucrare a ASTM B111 C60800 conductă de apă de cupru
Lucrare la rece:C60800 Bronzul din aluminiu are proprietăți excelente de lucru la rece și este potrivit pentru fabricarea componentelor care necesită o precizie ridicată și o rezistență ridicată.
Lucrare la cald:Proprietățile de lucru la cald sunt acceptabile, dar este necesar un control atent al temperaturii de procesare.
Sudare:Sudarea electrică și a gazelor sunt posibile, dar lipirea de plumb este dificilă.
Aplicații de ASTM B111 C60800 Pipe de cupru cu perete subțire
- ** Marine Engineering **:Utilizat la fabricarea de elice, pompe, supape și alte componente.
- ** Fabricarea utilajelor **:Folosit la fabricarea angrenajelor, a rulmenților și a altor componente de încărcare ridicate -.
- ** Echipament chimic **:Potrivit pentru fabricarea de condensatoare, evaporatoare și schimbătoare de căldură.
- ** Industria puterii **:Datorită conductivității sale electrice excelente, este adesea utilizată în conectori electrici și comutatoare.
C60800 Bronzul din aluminiu este un material comun pentru fabricarea rezistenței ridicate -, coroziune - componente rezistente, datorită rezistenței sale excelente, rezistenței la uzură și rezistenței la coroziune. Plăcile pătrate lustruite de C60800 sunt deosebit de potrivite pentru aplicațiile care necesită o calitate ridicată a suprafeței și o precizie a prelucrării.




Formulare de produs C60800 furnizate de Gnee
C60800 Placă/foaie din bronz din aluminiu
| Articol | Placă de cupru, foaie de cupru, placă de cupru realizată manual, placă strălucitoare de cupru |
| Material | TU2, C10200, T2, M1, TP1, C1201T, C1200, TP2, C1220T, C12200, C14200, C19200,C19400,C2300,H59,H62,C2800,C44300,C44400,C44500, C60800, C61400, C65100, C65500, C68700, C70400, C70600, C71000, etc. |
|
Material |
Brass: C21000, C22000, C22600, C23000, C24000, C26000, C26130, C26800, C27000, C27200, C27400, C28000, etc. |
|
Brass cu plumb: C31400, C31600, C32000, C33000, C33200, C33500, C34000, C34200, C34500, C35000, C35300, C35600, C36000, C36500, C37000, C37700, C38000, C38500, etc. |
|
|
Tin Brass: C40500, C40800, C41100, C42200, C44400, C48200, C46400, C46200, etc. |
|
|
Bronz din aluminiu: C60800, C62300, C62400, C63000, C63200, C64200, etc. |
|
|
Cupru de nichel: C71000, C71500, C70400, C70600, C70250, C70260, C71520, C72200, C74500, C75200, C77400, etc. |
|
|
Bronz fosfor: C50500, C51100, C52100, C51980, etc. |
|
| Standard | GB/T5231-2001.GB/T1527-2006.JISH3100-2006, JISH3250-2006, JISH3300-2006, ASTMB152M-06, ASTMB187, ASTMB75M-02, ASTMB42-02, etc. |
| Grosime | 0,1mm ~ 200mm |
| Lăţime | 10mm ~ 2500mm |
| Chimion) | 99.9% |
| Lungime | 10mm ~ 12000mm, sau ca reces |
| Suprafaţă | moară, lustruită, luminoasă, linie de păr, perie, verificare, oglindă, perie, antică, explozie de nisip, gravingetc |
| Detalii despre ambalaje | Pachet standard pentru export de mare, costum pentru tot felul de transport sau după cum este necesar. |
| Condiții de plată | TT, L/C, Western Union |
| Termenul de preț | Ex - lucrare, fob, cfr, cnf, cif |
| Expediere | 15-20 de zile de la primirea plății în avans |
| MTC | Certificatul de testare a morii este furnizat cu expediere, inspecția a treia parte este acceptabilă |
| Certificat | ISO, SGS și a treia parte inspecție. |
| Container Dimensiune |
20ft GP: 5898mm (lungime) x2352mm (lățime) x2393mm (mare) 40ft gp: 12032mm (lungime) x2352mm (lățime) x2393mm (mare) 40ft HC: 12032mm (Lengh) X2352mm (lățime) x2698mm (mare) |
C60800 ROD din bronz din aluminiu
| Numele produsului | Cupru roșu/bară de cupru/tijă |
| Grad | T1, T2, C10100, C10200, C10300, C10400, C10500, C10700, C10800, C10910, C10920, TP1, TP2, C10930, C11000, C11300, C11400, C11500, C11600, C12000, C12200, C12300, TU1, TU2, C12500, C14200,C14420,C14500,C14510,C14520,C14530,C17200,C19200,C21000,C23000,C26000, C27000,C27400,C28000,C33000,C33200,C37000,C44300,C44400,C44500,C60800,C63020 C65500, C68700, C70400, C70600, C70620, C71000, C71500, C71520, C71640, C72200, etc. |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular, plat, etc. |
Specificații |
Diametru: 2mm ~ 800mm -Round |
| Lungime: 3m, 5,8 m, 6m, 11,8m, 12m sau după cum este necesar. | |
| Materiale |
Cupru pur, cupru argintiu, alamă, bronz de staniu, cupru alb de zinc, cupru fără oxggen, bronz beriliium, bronz din aluminiu, cupru de zirconiu crom |
| Duritate | 1/16 greu, 1/8 greu, 3/8 greu, 1/4 greu, 1/2hard, complet greu, moale, etc. |
| Suprafaţă | moară, lustruită, strălucitoare, ulei, linie de păr, perie, oglindă, explozie de nisip sau după cum este necesar. |
| Pachet | De cutia de lemn și pachetul de export de mare |
| Timpul de livrare | 7 ~ 15 zile de lucru |
C60800 conductă de bronz din aluminiu
|
Material |
T1,T2,C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800, C10910, C10920, TP1, TP2, C10930, C11000, C11300, C11400, C11500, C11600, C12000, C12200, C12300, TU1, TU2, C12500, C14200, C14420, C14500,C14510,C14520,C14530,C17200,C19200,C21000,C23000, C26000,C27000,C27400,C28000,C33000,C33200,C37000,C44300, C44400,C44500,C60800,C63020,C65500,C68700,C70400,C70600, C70620, C71000, C71500, C71520, C71640, C72200, etc. |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular etc. |
|
Specificații |
Grosimea peretelui: 0,2mm ~ 120mm-rotunjită |
| Diametru exterior: 2mm ~ 910mm-Round | |
|
Grosimea peretelui: 0,2mm ~ 120mm-pătrat |
|
|
Dimensiune: 2mm*2mm ~ 1016mm*1016mm-pătrat |
|
| Grosimea peretelui: 0,2mm ~ 910mm-Rectangular | |
| Dimensiune: 2mm*4mm ~ 1016mm*1219mm-Rectangular | |
|
Lungime |
3m, 5,8m, 6m, 11,8m, 12m sau după cum este necesar. |
|
Duritate |
1/16 greu, 1/8 greu, 3/8 greu, 1/4 greu, 1/2hard, complet greu, moale, etc. |
|
Suprafaţă |
moară, lustruită, strălucitoare, ulei, linie de păr, perie, oglindă, explozie de nisip sau după cum este necesar. |
C60800 Sârmă de bronz din aluminiu
| Numele produsului | Cupru/alamă/sârmă din aliaj de bronz |
| Material | C10100,C10200,C10300,C10400,C10500,C10700,C10800,C10910,C10920,C10930, |
| C11000,C11300,C11400,C11500,C11600,C12000,C12200,C12300,C12500,C14200, | |
| C14420,C14500,C14510,C14520,C14530,C17200,C19200,C21000,C23000,C26000, | |
| C27000,C27400,C28000,C33000,C33200,C37000,C44300,C44400,C44500,C60800, | |
| C63000,C65500,C68700,C70400,C70600,C70620,C71000,C71500,C71520,C71640, C72200,C86300,C83600,C95400,C95500,C95800, | |
| H59,62, H65, H68, H70, H80, H85, H90, H96, T1, T2, T3, TU1, TU0, TU2, TP1, TP2, TAG0.1, etc. | |
| Formă | Rotund, pătrat, dreptunghiular, oval, jumătate - rotund |
| Diametru | 8-2000mm sau personalizat |
| Grosime | 0,3-2mm 3-200mm fără plumb |
| Lungime | 1-6 metri sau personalizat |
| Duritate | 1/4 Hard, 1/2Hard, complet greu, moale, etc. |
| Suprafaţă | moară, lustruit, film - acoperit, etc. |
| Termenul de preț | Ex - lucru, fob, cnf, cfr, cif, fca, ddp, ddu, etc. |
| Termen de plată | TT, L/C, etc. |
| Pachet | Pachet de export standard sau după cum este necesar. |
| Aplicație | Barele de aramă sunt pe scară largă USDe în aer liber, frigidere, eclectrice datorită coroziunii sale extrem de - rezistente. |
Gnee alte mărci populare
| Aliaj uns | Scenarii de aplicație |
|---|---|
| C10100 / C10200 | HIGH - Frecvență Ghiduri de undă electronice, dispozitive de electroni de vid, componente critice semiconductoare. |
| C11000 | Cabluri electrice, barele de bus, transformatoare, componente electrice generale, schimbătoare de căldură. |
| C12000 | Țevi de instalații sanitare, schimbătoare de căldură, tuburi de HVAC, linii de apă auto, vase presiune sudate. |
| C12200 | Fit -uri de instalații sanitare, tuburi de refrigerare, linii de gaz cu combustibil, sisteme de apă potabilă, intermitere acoperiș. |
| C23000 | Hardware marin, condensator și schimbător de căldură, garnitură arhitecturală, coroziune - elemente de fixare rezistente. |
| C28000 | Șuruburi arhitecturale, piulițe, feronerie marină, plăci de condensator, tulpini de supapă, piese falsificate la cald. |
| C68700 | Tuburi de condensator și schimbător de căldură în centrale electrice, plante de desalinizare și aplicații marine. |
| C70600 | Sisteme de conducte marine, coca de nave, conducte de platformă offshore, condensatoare, echipamente de uzină de desalinizare. |
| C68700 | Tuburi de condensator și schimbător de căldură în centrale electrice, plante de desalinizare și aplicații marine. |
De ce să ne alegem

Furnizor profesional de conducte de cupru
Compania are un grup de linii de producție de prelucrare a cuprului în China, inclusiv:
Linia de producție a tubului de cupru de cupru de precizie germană (producție anuală de 30.000 tone)
Linia de rulare a foliei de cupru tehnologice japoneze (cea mai subțire până la 6μm)
Linie de extrudare continuă automată de cupru automată
Foaie inteligentă de cupru și unitate de moară de finisare a benzii
Controlul și gestionarea digitalizată a întregului proces de producție este realizată prin sistemul MES, iar precizia dimensională a produselor poate atinge ± 0,01mm.
Contactați -ne astăzi pentru o ofertă:sales@gneesteel.com
Ambalaje și transport
Gnee oferă ambalaje profesionale pentru conductele de cupru exportate. În primul rând, aplicăm anti - ulei de rugină și film de plastic pentru a preveni oxidarea. Apoi, ne cuream în siguranță cu curele de oțel și adăugăm protectori de colț. În cele din urmă, plasăm conductele pe paleți din lemn și le consolidăm cu cutii de fier sau din lemn, asigurându -ne că sunt umiditate - dovadă și impact - rezistent în timpul transportului oceanic, facilitând în același timp încărcarea și descărcarea ușoară. Toate ambalajele îndeplinesc standardele de export.





Vizitele clienților










Gnee a participat la expoziție





